НОВИНИ

Українських садівників залишилися незадоволені сезоном лохини

10.09.2022 13:25
630_360_1557673967-239

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що спричиняє стрімке скорочення пропозиції даної ягоди на ринку. При цьому, за словами виробників, сезон реалізації лохини в поточному році завершується фактично в ті ж терміни, що й рік тому. Повідомляє east-fruit.com, пише  agronews.ua

Зазначимо, що вже сьогодні більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит та скорочення пропозиції в даному сегменті дозволяють їм укладати угоди з продажу лохини вже по 90-140 грн/кг ($2,46-3,83/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше.

Але більшість українських садівників залишилися незадоволені сезоном лохини, оскільки відпускні ціни в даному сегменті були набагато нижчими, ніж рік тому.

Так, згідно з даними щоденного моніторингу проекту, в поточному сезоні ціни на лохину в Україні були в середньому на 23% нижчі, ніж за аналогічний період минулого року.

Причин цієї ситуації було кілька. По-перше, цього сезону був досить хороший урожай даної ягоди, але виникали складнощі з реалізацією. По-друге, подорожчання логістики, а також військові дії на більшій частині території країни суттєво ускладнили експорт лохини.

В результаті, більшість виробників змушені були реалізувати ці ягоди виключно на внутрішньому ринку. А це, в свою чергу, призвело до досить низького рівня цін на лохину в Україні протягом усього сезону реалізації цієї ягоди.

Читайте також: Компанія Прометей подала позов до суду на AllseedsПерегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: