АНАЛІТИКА

Українцям повідомили, як зміняться ціни на яйця у грудні

24.11.2022 15:15
50_main

Яйця у цьому році рекордно подорожчали в Україні. Різкий стрибок цін було зафіксовано у жовтні. Десяток продавався по 75 грн, хоча ще влітку коштував близько 30 грн. Стало відомо, якою буде вартість товару у грудні. Повідомляє 24tv.ua, пише  agronews.ua.

На початку листопада на ринку збільшилася пропозиція яєць та різкого подорожчання вже не спостерігається. Можна сказати, що на кінець листопада ціни стабілізувалися.

Науковий співробітник та директор науково-дослідної станції птахівництва НААН Олег Катеринич заявив, що на даний момент вартість яєць економічно обґрунтована. Він зазначив, що собівартість виробництва яйця на птахофабриці становить близько 3,60 грн, з урахуванням того, що на корми припадає 70% собівартості. В останні тижні відпускна ціна на птахофабриці впала майже на гривню. До цього вартість яйця птахофабриці становила в середньому 4-5 грн.

Катеринич нагадаємо, що продукцію потрібно перевезти до магазину, сплатити ПДВ та приплюсувати прибуток торгової мережі. При обліку мінімальної рентабельності десяток продаватиметься щонайменше по 50 грн. Поголів’я птиці знизилося на 15 – 20%.

Старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ “Інститут аграрної економіки” Світлана Пашко пояснила, що підвищення оптово-відпускних цін на яйця пов’язане з багатьма факторами. Серед них зупинка репродукції курей-несучок, зростання цін на паливно-мастильні матеріали та електроенергію, збільшення основних виробничих витрат, витрат на логістику, збільшення собівартості продукції та збитковість галузі через повномасштабну війну. Вартість яєць злетіла і після підписання “зернової угоди” та відкриття морських портів, що призвело до поступового зростання цін на кукурудзу – складової комбікорму (65-70% собівартості яйця).

Вчені Інституту аграрної економіки дійшли висновку, що роздрібні ціни на яйця до кінця року можуть стабілізуватися та почати знижуватися.

Олег Катеринич дотримується протилежної думки. Він наголосив, що ціна комбікорму, незважаючи на врожай зернових, зростатиме і становитиме понад 13 грн, тому вартість яєць також збільшиться.

Нагадуємо, В Україні відбудеться Другий Всеукраїнський фермерський форум.


Перегляди: 27
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: