НОВИНИ

Україна втратила 15% зерносховищ внаслідок війни

17.09.2022 12:35
zernoshovusha

Кожне шосте зерносховище в Україні було знищено або пошкоджено внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Про це свідчать дані неурядової організації Conflict Observatory, яка збирає інформацію в тому числі за допомогою супутникових знімків та діє за підтримки уряду США. Повідомляє AgroTimes, пише agronews.ua.

В організації кажуть, що близько 15,73% українських силосів, елеваторів, бункерів для зерна та складів для зберігання зерна й насіння, таких як пшениця, ячмінь та насіння соняшнику, були знищені, пошкоджені росією та підпорядкованими їй силами або потрапили під їх контроль з початку вторгнення 24 лютого.

З 344 об’єктів, знятих супутниками для оцінювання, на 75 із них є видимі пошкодження внаслідок воєнного вторгнення рф.

В Conflict Observatory зауважили, що до початку повномасштабного вторгнення Україна мала до війни щонайменше 58 млн метричних тонн (метрична тонна дорівнює 1 тис. кг, – прим. ред.) сховищ. Через повномасштабну війну країна втратила щонайменше 8,41 млн т, або 14,57% довоєнних сертифікованих потужностей зі зберігання зерна.

Щонайменше три мільйони тонн сховищ було пошкоджено з лютого 2022 року, а сховища місткістю шість мільйонів тонн або більше (включаючи майже мільйон тонн пошкоджених сховищ) перебували на підконтрольних росії територіях станом на 6 вересня.  Оцінювання було проведено за допомогою багаточасного аналізу виявлення змін 344 зернових об’єктів в Україні з використанням комерційних супутникових знімків із дуже високою роздільною здатністю (VHR).

Архівні зображення до вторгнення, якщо вони були доступні, порівнювалися з нещодавно зробленими знімками для виявлення потенційних пошкоджень, пов’язаних із бомбардуванням або іншими наслідками конфлікту. Було визначено сферу інтересів (AOI), яка включала майже 700 об’єктів у регіонах, які найбільше постраждали від бомбардувань з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.

Інформація з відкритих джерел із соціальних мереж та інших інтернет-джерел, що ідентифікує ймовірно атаковані об’єкти, підтверджувала визначення пріоритетності завдань щодо знімків у рамках AOI. Приблизно 50% АОІ, визначених для оцінювання, не мали достатньо зображень з 24 лютого. Таким чином, повний вплив конфлікту на всі зерносховища в Україні поки не відомий.

Крім того, оцінювання не дало змоги провести детальний аналіз конкретних боєприпасів і систем озброєння, які, імовірно, використовувалися для кожного пошкодженого об’єкта. Більш глибокий аналіз пошкоджень є важливою областю майбутніх досліджень.

Озвучено, чому сіяти зернові більше немає жодного сенсуПерегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: