НОВИНИ

Україна і Польща домовилися про скасування обмежень на транзит вантажних вагонів

01.02.2022 12:21
241424

В Офісі Президента домовились про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

“31 січня за ініціативою Президента Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбулася зустріч міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Польщі Анджея Адамчика у присутності керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та державного секретаря Канцелярії Президента Польщі – керівника Бюро з міжнародної політики Якуба Кумоха”, – зазначається в повідомленні.

За результатами зустрічі був погоджений текст спільної заяви у якій, зокрема, підкреслюється, що сторони домовилися щодо якнайшвидшого скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням.

“До 4 лютого українська сторона поінформує польську сторону щодо конкретних термінів відновлення транзиту вантажних вагонів територією України”, – ідеться у документі.

Крім того, сторони домовилися щодо суттєвого збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахування потреб українських та польських автомобільних перевізників.

“До 5 лютого сторони мають узгодити дату проведення засідання змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка повинна узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень”, – підкреслюється у заяві.

Також сторони домовилися щодо розроблення спільного плану дій, спрямованого на значне підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Республіки Польща та України. Відповідний план дій має бути узгоджений за участю представників митних, прикордонних та інших служб Польщі та України не пізніше кінця лютого 2022 року.

Сторони також відзначили зацікавленість польських нафтогазових компаній PGNiG та PKN Orlen в інвестиціях в український нафтогазовий сектор та домовилися сприяти їхній співпраці з НАК “Нафтогаз України” в цьому напрямку. Зі свого боку компанія KGHM висловила готовність почати перемовини щодо спільної розробки покладів кольорових металів.

Читайте також: Українські селекціонери вивели високоврожайний сорт картоплі.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: