НОВИНИ

Стало відомо, які виплати можуть отримувати українці, якщо їм не вистачає страхового стажу

24.02.2024 15:17
7

Якщо людина досягла пенсійного віку, встановленого законом, але не має необхідного стажу, їм можуть надати тимчасову державну допомогу. Цю допомогу виплачують соціальні служби до того моменту, поки людина не досягне пенсійного віку. Про це повідомляє 24 канал, пише agronews.ua.

Навіть для отримання такої допомоги треба мати певний стаж — щонайменше 15 років. Призначення тимчасової допомоги особі проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Ця допомога переглядається кожні пів року з урахуванням змін фінансового стану людини та її середньомісячного доходу, і виплачується до моменту, коли людина стає пенсіонером.

Розмір таких соціальних виплат визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середнім доходом на кожного члена сім’ї за останні пів року.

Водночас такі виплати не можуть перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що зараз становить 3 028 гривень. Щоб отримати соціальну допомогу за віком, потрібно звернутися до територіальних органів соціального захисту за місцем реєстрації.

З собою слід мати такі документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • довідку про страховий стаж від Пенсійного фонду;
  • відомості про доходи та майновий стан за останні пів року до дати звернення за допомогою;
  • заяву.


Перегляди: 50
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: