НОВИНИ

Яка відповідальність застосовується за торгівлю алкоголем та тютюном без ліцензій

19.02.2024 15:22
2

Податківці вказали, яка відповідальність застосовується до підприємців у разі торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій. Про це повідомляє Дебет-Кредит, пише agronews.ua.

У разі здійснення суб’єктами господарювання оптової чи роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах без наявності відповідних ліцензій, до таких суб’єктів господарювання застосовується:

  • фінансова відповідальність – штраф у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень;
  • адміністративна відповідальність – штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією продукції, і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої. До особи, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або за дії, пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, – штраф від 2000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією продукції, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Відповідно до абзацу сьомого ч. 2 ст. 17 Закону України від 19.12.1995 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених Законом №481) – 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачено, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди) тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Дії, передбачені ч. 1 ст. 164 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від 2000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.Перегляди: 55
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: