АНАЛІТИКА

Стало відомо, як змінилися ціни на зернові та олійні культури за місяць

14.07.2023 10:37
photo_2023-07-13_16-33-38

В AgroMarketUUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за червень. Згідно з інформацією, що міститься у звіті, протягом місяця спостерігалася тенденція до зменшення цін на зернові. На ринку сої прослідковувалося постійне зростання вартості контрактів.

На початку аналізованого періоду відмічається помірне зниження індикативів на соняшник, проте у другій половині місяця було зафіксовано раптове зростання. На ринку ріпака здебільшого відбувалося зменшення попиту.

«За місячним прогнозом зберігатиметься поточний діапазон цін на зернові та олійні. За деякими регіонами можливе подальше їх зниження, що зумовлено початком нового врожаю, невизначеністю дії зернового коридору і слабким попитом на внутрішньому ринку», – зазначили аналітики біржі.

Щодо посівної кампанії, то станом на 23 червня сівбу ярих культур в Україні завершено. Всього посіяно 12,75 млн га зернових, зернобобових та олійних культур, зокрема, зернових та зернобобових – 5 млн 672 тис. га. Потенційний врожай очікується понад 68 млн. тонн.

«Кліматичні умови протягом червня були досить контрастними. На кінець місяця спостерігалася найбільша кількість опадів у Чернігівській, Сумській, Тернопільській, Полтавській та Харківській області і складала 125-177% норми (35-46 мм)», – додали аналітики біржі.

Середні ціни попиту по Україні на кінець червня щодо травня:

  • пшениця 2 клас (EXW) – 5 720 грн/т (-3,38%);
  • пшениця 3 клас (EXW) – 5 600 грн/т (-3,45%);
  • пшениця фуражна (CPT) – 5 220 грн/т (-5,43%);
  • кукурудза фуражна (CPT) – 5 340 грн/т (-6,64%).

На кінець місяця ціни на світовому ринку відображали зростання, проте згодом ф’ючерси швидко впали, оскільки напруженість у Чорному морі зменшилася, а в кукурудзяному поясі США пройшов дощ.

«Вплив звіту USDA Acreage, опублікованого 30 червня, був сприятливим для сої, але ведмежим для кукурудзи та пшениці. Ф’ючерси на озиму пшеницю (SRW) CBOT впали на 35,64 дол./т. Ф’ючерси на кукурудзу CBOT понизилися на 30,22 дол./т. Ф’ючерси на соєві боби CBOT подорожчали на 23,06 доларів» – відмічають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarketUUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».Перегляди: 9
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: