НОВИНИ

Російський експорт є причиною страйків фермерів у Європі

21.03.2024 11:15
3

Масові протести фермерів змусили уряди країн ЄС піти на величезні поступки, а політичні зв’язки Києва з його західними союзниками погіршилися до найслабшого рівня з часу повномасштабного вторгнення росії. Володимир путін, мабуть, потирає руки від радості, адже саме він є справжнім натхненником кризи. Про це повідомляє Уніан, пише agronews.ua.

Зазначається, що основна причина, чому фермери ЄС не можуть продавати свої товари цього року, не має нічого спільного з Україною та її величезним аграрним сектором. Натомість, це росія, чий власний рекордний обсяг виробництва агропродукції – з найвищим у світі експортом – призвела до того, що ціни на сільськогосподарські культури впали до такої міри, що фермери в усьому світі потерпають від цього.

“Абсолютно очевидно, що росія використовує експорт продовольства, особливо пшениці, як форму м’якої сили”, – зазначив директор Програми глобальної продовольчої та водної безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень Кейтлін Велш.

За словами журналістів Politico, завдяки надзвичайно сприятливій погоді росія виростила безпрецедентні обсяги пшениці за останні два роки і дешево продала її на світовому ринку. Це зупинило бум цін на зерно і знизило їх до довоєнного рівня, що є економічно невигідним для фермерів у таких країнах, як Польща. У відповідь вони заблокували кордон з Україною, звинувачуючи східного сусіда в тому, що він зробив їхній власний врожай збитковим.

І це незважаючи на те, що минулого року уряд у Варшаві в односторонньому порядку заборонив імпорт зерна з України. Після того, як у липні 2023 року росія зірвала ініціативу з експорту Чорне море, Києву вдалося створити власний коридор, знявши більшу частину тиску з наземних експортних маршрутів через територію ЄС, вважають автори.

У статті вказано, що попри всю увагу до українського імпорту, деякі країни ЄС продовжують використовувати дешеву російську продукцію. Іспанія, Італія та Франція є постійними покупцями російського зерна. На вимогу Польщі, Латвії, Литви та інших східних країн Єврокомісія готова знову запровадити тарифи на імпорт з росії, що фактично подвоїть його ціну і знизить попит.

“Однак аналітики ринку бачать у цьому кроці радше відволікаючий маневр, аніж реальне вирішення складної економічної ситуації, в якій опинилися європейські фермери, зважаючи на відносно низьку частку ринку ЄС, що припадає на імпорт”, – пише видання Politico.

Країнам ЄС краще було б допомогти Україні експортувати власну сільськогосподарську продукцію, щоб запобігти глобальному домінуванню росії, особливо в країнах з низьким рівнем доходу, кажуть аналітики.

На тлі політичних потрясінь в ЄС росії значною мірою вдалося відвернути увагу від себе, перенаправивши свій величезний експорт пшениці в інші регіони світу, де вона прагнула зберегти геополітичний вплив. За останній рік Москва відправила сотні тисяч тонн безкоштовного зерна до країн Африки та Азії.Перегляди: 119
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: