НОВИНИ

Названо пенсійні пільги, на які можуть розраховувати працівники сільського господарства

25.11.2022 09:07
pensioner-v-gorah-800x500.jpg

Колишні працівники сфери сільського господарства мають традиційно невеликі пенсії. Це пов’язано із маленькими зарплатами, які видавали у колгоспах. Однак для деяких селян передбачено дострокові пенсії. На пільги можуть розраховувати доярки, трактористи, свинарки-оператори, збиральниці тютюну та багатодітні жінки, які працювали у с/г виробництві. Повідомляє social.com.ua, пише  agronews.ua.

Свинарки-оператори та доярки

Жінки, які працювали свинарками та доярками, можуть виходити на пенсію у 55-річному віці за наявності не менше 20 років стажу. Раніше пенсійний вік для них наставав у 50 років.

Щоб оформити пенсію, потрібно надати довідку про виконання встановлених норм обслуговування (кількість закріплених за працівницею голів свиней чи корів, яких вона має обслужити на зміну).

Збиральниці тютюну

Ця категорія робітниць також може виходити на пенсію у 55 років, маючи як мінімум 20-річний стаж роботи. При призначенні пенсії слід підтвердити зайнятість на роботах протягом повного сезону.

Багатодітні жінки

Жінки, зайняті у сільськогосподарському виробництві, які виховали п’ятьох та більше дітей до 14-річного віку, можуть розраховувати на пенсію незалежно від віку та трудового стажу. Вони мають право отримувати виплати після досягнення п’ятою дитиною 14-річного віку. Пенсії призначаються незалежно від форми власності організацій, в яких були працевлаштовані працівниці.

Інші багатодітні жінки можуть виходити на пенсію у 50-річному віці за наявності 15 років страхового стажу. Це матері, які народили п’ятьох і більше дітей, та виховали їх до 6-річного віку. Аналогічна норма діє для матерів дітей з інвалідністю або тяжкохворих (орфанні хвороби), у яких немає інвалідності.

Трактористи

Чоловіки, які працювали трактористами-машиністами та були зайняті у виробництві с/г продукції в радгоспах та колгоспах, а зараз – на підприємствах с/г, можуть виходити на пенсію у 55 років, якщо у них є страховий стаж не менше 30 років, 20 із яких – на зазначеної роботі. Такі працівники повинні надати довідки про безпосередню зайнятість у виробництві с/г продукції.

Нагадуємо, В Україні відбудеться Другий Всеукраїнський фермерський форум.


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: