АГРОРЕГІОНИ

Фермери Чернігівщини не мають прибутків із польових культур

29.11.2023 15:15
22_kartoplya1

Через великі логістичні витрати фермери Чернігівщини не мають прибутків із польових культур попри високу цьогорічну врожайність. Мало того, що ціни на зернові та технічні культури з початку війни значно зменшилися, ще половину виручки з’їдає дорога логістика до чорноморських портів. Єдиною рентабельною культурою цього року в області є картопля. Про це повідомляє «Суспільне. Чернігів».

За підрахунками власника фермерського господарства «Напорівське» Григорія Ткаченка, цьогоріч його підприємство збере гарний урожай – близько 10 тис. тонн зернових та картоплі. 

«Понад тисячу тонн було зібрано озимої пшениці. Близько тисячі тонн соняшника, більше двох тисяч тонн картоплі, 500 тонн вівса, 250 тонн проса. Кукурудзу ми ще збираємо, думаю, буде понад три тисячі тонн», – підрахував Григорій Ткаченко.

Не дивлячись на гарну врожайність, за словами фермера, ціна реалізації не покриває собівартість. А доставка з Чернігівської області на експорт становить половину вартості однієї тонни зерна. 

«Одна єдина культура, яка дала нам можливість вижити і яка дає якісь певні результати на сьогоднішній день, це картопля, – сказав фермер. – Починали торгувати по 5,50 гривень за кілограм, а на сьогоднішній день ціна піднялася до 7 гривень. Тобто, якби не картопля, я не знаю, як би наше підприємство виживало».


Перегляди: 286
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: