ВАЖЛИВО

Всеукраїнський конгрес фермерів та Мінагро провели круглий стіл до Дня фермера

21.06.2024 14:19
Всеукраїнський конгрес фермерів та Мінагро провели круглий стіл до Дня фермера

Всеукраїнський конгрес фермерів провів круглий стіл «Діяльність фермерських господарств під час війни» за участі в.о. Міністра Міністерство аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

Захід був присвячений Дню фермера і об’єднав аграріїв з різних регіонів України.

«Українські фермери – це особливі віддані своїй справі люди. Попри всі складнощі, яких вони зазнавали протягом багатьох років, фермери продовжують активно працювати і розвивати сільські території та агросектор у цілому», – сказав виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, українські фермери опікуються розвитком сільських територій, створенням нових робочих місць більше ніж економічним результатом їхньої діяльності.

«В українських фермерів у пріоритеті розвиток сільських громад, а вже потім економічний результат. При цьому завдяки фермерам в Україні є такий багатопрофільний і різноманітний аграрний сектор. Вони вирощують багато особливих нішевих культур. Крім того, фермери активно розвивають  садівництво, овочівництво, тваринництво», – зазначив він.

Зі свого боку голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник, зауважив, що під час  зустрічі учасники зробили акцент на прифронтових фермерах.

«Сьогодні наші аграрії тримають продовольчий фронт. У надскладних умовах, коли летять ракети, під постійними обстрілами, коли безліч земель були заміновані – вони продовжували і продовжують віддано працювати, мобілізувати зусилля і ресурси для допомоги громадам та всій країні загалом», – додав він.

Учасники круглого столу обговорили проблемні питання роботи в надскладних умовах війни, зокрема бронювання працівників, взаємодія фермерських господарств з податковою, фінансова підтримка держави, міжнародні гранти для фермерів.

Так, виконуючий обов’язки нагадав, що фермери для підтримки і розвитку своїх господарств можуть скористатися низкою державних програм. Зокрема:

▪️малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території – 4 тисячі гривень;

▪️фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець;

▪️гранти на розвиток садів і теплиці – до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно;

▪️підприємці, які обробляють до 500 га,  можуть отримати гарантію на кредит через Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Згідно з програмою, виробник може зменшити заставу під кредит вдвічі. Вже видані перші гарантії.

▪️компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Розмір допомоги складатиме не більше 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин;

▪️компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року. Також техніка повинна бути включена в перелік, затверджений Мінекономіки;

▪️компенсація до 80% вартості проведення робіт з розмінування.

Заявки на ці допомоги подаються через Державний аграрний реєстр.

Окрім того, автоматично від сплати податків звільняються сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри. Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, яке  приймає рішення про звільнення від всіх податків у зв’язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.


Перегляди: 131
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: