АГРОВІДЕО

Техніка BEDNAR допомагає оптимізувати виробничі процеси для аграріїв

06.08.2024 16:26
Техніка BEDNAR допомагає оптимізувати  виробничі процеси для аграріїв

Ощадливість і раціональність в усьому – нові постійні супутники українського фермера. Та дотримуватися цих принципів і зберігати ефективність у нинішніх реаліях неможливо без якісної сучасної техніки. Точність сівби з одночасним внесенням добрив, підготовка ґрунту й вирівняне поле за один прохід, рівномірний розподіл та подрібнення пожнивних решток, збереження вологи й формування якісної структури ґрунту – з усіма цими завданнями та ще багатьма іншими здатні впоратися агрегати чеського виробника сільгосптехніки BEDNAR. А він, до речі, вже не перший рік у фаворі в багатьох українських фермерів. Відтак, вони охоче діляться своїм досвідом експлуатації цих агрегатів. 

Віктор Боднюк

«Звернути увагу на агрегати від компанії BEDNAR мені порадили в компанії «Агроресурс», з якою я працюю давно. І техніка справді відмінна – переконався в цьому на власному досвіді. Маємо в користуванні чотириметрову сівалку OMEGA, компактор SWIFTER SO 8000 F та глибокорозпушувач TERRALAND. Найпершим придбали глибокорозпушувач, адже працюємо за класичною технологією, тож раз на 2-3 роки треба робити глибоке розпушування, тому що ґрунт після плуга запресовується» – розповідає Віктор Боднюк, голова ФГ «Боднюк» (Вінницька обл.).

Щороку ми обробляємо глибокорозпушувачем 300-400 га. Якість роботи агрегата дуже висока. Завдяки йому покращуємо вологопроникність ґрунту, що за перезволоження ґрунту дає змогу зайвій волозі пройти в глибші шари, а за дефіциту опадів волога краще зберігається. Працювали ним навіть на глибину 60 см і більше, і за три роки активної роботи лише один раз міняли робочі органи. І як бонус – агрегат простий в користуванні.

А восьмиметровим компактором SWIFTER користуємося третій рік. Готуємо ним площі під сівбу всіх озимих, а також під соняшник, кукурудзу, сою. Завдяки заднім коткам він за один прохід формує оптимальну структуру ґрунту для рівномірного проростання насіння, ідеально вирівнює площу після оранки навіть без додаткового боронування. Із цим компактором отримуємо набагато більш дружні сходи, як колись після нашого попереднього культиватора.

Default

І що важливо – навіть на вологому ґрунті котки не забиваються. Агрегатуємо SWIFTER із трактором CASE IH потужністю 320 к.с. Середня робоча швидкість – 9 км/год. В цілому за один прохід компактор робить сім операцій, що значно економить нам ресурси.

Не менше задоволені й роботою чотириметрової сівалки OMEGA. Цього року сіяли нею овес, ячмінь, просо, ріпак після оранки й культивації. Тобто, нею сіємо фактично все, крім соняшнику й кукурудзи.

Також є змога одночасно з сівбою вносити добрива. І норма висіву, і норма внесення добрив чітко контролюється. А торік сіяли за допомогою OMEGA пшеницю одразу після збирання соняшнику прямим посівом із залученням дисків і отримали гарний результат. Різниці в якості сходів не було, як порівняти з полем, де рештки соняшнику були подрібнені.

Тож і тут ми заощадили на проходах техніки. Але я зробив висновок, що для такої операції потрібно брати потужніший трактор, адже ми сіяли з трактором NEW HOLLAND потужністю 220 к.с., а треба не менше 240-250 к.с., щоб робити всі доступні операції за один прохід без надмірного навантаження на трактор.

В цілому після придбання агрегатів BEDNAR ми не лише покращили якість роботи, а й оптимізували багато виробничих процесів.


Перегляди: 326
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: