АГРОРЕГІОНИ

На Житомирщині прогнозують зменшення врожайності гречки

19.07.2024 15:02
На Житомирщині прогнозують зменшення врожайності гречки

Посівна площа гречки у всіх категоріях господарств Житомирської області цьогоріч становить 15,6 тис. га., що на 5 тис. га менше ніж минулого року. Зменшення площ зумовлено низькими закупівельними цінами на цю культуру. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА, передає Укрінформ.

Зазначається, що 2024 року аграрії області розпочали сіяти гречку дещо пізніше, ніж зазвичай через несприятливі погодні умови (заморозки). Зараз посіви гречки перебувають у фазі цвітіння. Стан культури оцінюють як відносно добрий.

«Через спекотні погодні умови, які є наразі на території нашої області, на посівах гречки відмічається скорочення міжфазових періодів розвитку, що може призвести до передчасного завершення вегетаційного періоду та зменшення урожайності. На багатьох площах у денні години відбувається в’янення рослин, що також негативно впливає на урожайність культури», – додали в департаменті.

За обсягами виробництва Житомирська область займає перше місце в державі вже п’ятий рік поспіль. Відповідно до розрахунків, валове виробництво гречки цього року очікується в межах 18 тис. тонн, що в повній мірі забезпечить продовольчу потребу Житомирщини та дасть змогу поставляти продукцію в інші регіони України та на експорт.

«Якщо у 2022 році, за даними Держстату, ціна гречки становила 23 805 грн за тонну, то у 2023 році вона коливалась у межах 10 000 грн за тонну. Така ціна не лише не відшкодовує витрати виробників, а несе 5000-7000 грн збитків на кожній тонні продукції. Головною причиною падіння ціни на гречку минулого року став класичний ринковий фактор – значне збільшення пропозиції спричинило негативну цінову динаміку. Натомість ціни на гречку урожаю поточного року прогнозуються до збільшення, але так само визначатимуться ринком», – зазначили в департаменті.


Перегляди: 79
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: