земля | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

земля

Делікатне питання: чому не варто очікувати ухвалення земельної реформи до 2020 р

22-5791f255a11aa-kakaya_ona_ta_verhovnaya_rada.original.jpg

Більше 15 років Україна обговорює питання скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель і запровадження вільного ринку землі.

Запуск ринку землі в Україні: про що говорить європейський досвід

agricultural_land_3.jpg

В Україні останнім часом активно обговорюється питання запуску вільного ринку сільськогосподарських земель. На сьогодні учасники дискусії поділились на два табори – прихильників і противників змін.

Ринок землі: відкривати чи зачекати

19.jpg

Земельна реформа в Україні розпочалася ще 1991 р. і триває досі. Її ключовим елементом була передача сільськогосподарських земель державної власності у колективну, а згодом — у приватну власність. Одне слово, відбувся процес розпаювання. Майже 27 млн га землі передано у приватну власність 7 млн громадян України, які мешкають переважно в сільській місцевості.

Чи не ворог держава українському фермеру?

AN_345.jpg

У той час, коли вся Україна спостерігала за провалом законопроекту про діяльність дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин, український фермер продовжує боротися за своє виживання  самотужки.

Олександр Марюхніч: «Відкритий ринок землі створить сприятливі умови для бізнесу»

AN_244.jpg

Міжнародний валютний фонд очікує затвердження Верховною Радою України законопроекту щодо запуску ринку землі, а також скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Наразі дія мораторію до 1 січня 2018 року забороняє продавати таку категорію земельних ділянок, передавати їх у заставу тощо.

Як фермерам управляти родючістю ґрунтів

AN_180.jpg

Інтенсивні технології, які нині активно застосовуються в українському агросекторі, не обмежуються лише використанням високопродуктивної сільгосптехніки, сучасних мінеральних добрив і засобів захисту рослин, чи використанням насіння, сортові, фізичні та біологічні характеристики якого відповідають найвищим стандартам.

«Жива» земля як основа урожайності

AgroNews090203.jpg

Зі спілкування з власниками землі часто можна почути: «внесли мінеральні добрива і не побачили результату». Пояснити це можна значною втратою родючості, а в деяких випадках – і деградацією ґрунтів – повним їх виснаженням, спричинених відсутністю сівозмін, органічних добрив, «традиційними агротехнологіями», зокрема, оранкою.

Юридичний аудит прав на землю: як підготуватися та чого очікувати

Українські аграрії майже не використовують інструмент страхування посівних площ

AgroNews090801.jpg

Українські аграрії майже не використовують інструмент страхування посівних площ – застраховані всього 3% з них. Тим не менш, ситуація має змінитися. Певних зусиль докладає і влада: зокрема, Нацкомфінпослуг і Міжнародна фінансова корпорація обіцяють відформатувати та перезапустити систему агрострахування в Україні цьому може посприяти законопроект «Про страхування сільгосппродукції з держпідтримкою». 

Дмитро Сімашко: «За кілька років помпезно відкриємо ринок деградованих неродючих земель і будемо намагатись її продати будь-кому»

AgroNews050806.jpg

В Україні вже понад 20 років тривають дискусії щодо відкриття ринку землі, які супроводжуються певними меседжами побоювання щодо «розбазарювання» головного національного багатства. Чи зацікавлені фермери у ситуації, яка склалася із постійним продовженням заборони на продаж?