земля | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

земля

Чи не ворог держава українському фермеру?

AN_345.jpg

У той час, коли вся Україна спостерігала за провалом законопроекту про діяльність дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин, український фермер продовжує боротися за своє виживання  самотужки.

Олександр Марюхніч: «Відкритий ринок землі створить сприятливі умови для бізнесу»

AN_244.jpg

Міжнародний валютний фонд очікує затвердження Верховною Радою України законопроекту щодо запуску ринку землі, а також скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Наразі дія мораторію до 1 січня 2018 року забороняє продавати таку категорію земельних ділянок, передавати їх у заставу тощо.

Як фермерам управляти родючістю ґрунтів

AN_180.jpg

Інтенсивні технології, які нині активно застосовуються в українському агросекторі, не обмежуються лише використанням високопродуктивної сільгосптехніки, сучасних мінеральних добрив і засобів захисту рослин, чи використанням насіння, сортові, фізичні та біологічні характеристики якого відповідають найвищим стандартам.

«Жива» земля як основа урожайності

AgroNews090203.jpg

Зі спілкування з власниками землі часто можна почути: «внесли мінеральні добрива і не побачили результату». Пояснити це можна значною втратою родючості, а в деяких випадках – і деградацією ґрунтів – повним їх виснаженням, спричинених відсутністю сівозмін, органічних добрив, «традиційними агротехнологіями», зокрема, оранкою.

Юридичний аудит прав на землю: як підготуватися та чого очікувати

AgroNews181001.jpg

Українські аграрії майже не використовують інструмент страхування посівних площ

AgroNews090801.jpg

Українські аграрії майже не використовують інструмент страхування посівних площ – застраховані всього 3% з них. Тим не менш, ситуація має змінитися. Певних зусиль докладає і влада: зокрема, Нацкомфінпослуг і Міжнародна фінансова корпорація обіцяють відформатувати та перезапустити систему агрострахування в Україні цьому може посприяти законопроект «Про страхування сільгосппродукції з держпідтримкою». 

Дмитро Сімашко: «За кілька років помпезно відкриємо ринок деградованих неродючих земель і будемо намагатись її продати будь-кому»

AgroNews050806.jpg

В Україні вже понад 20 років тривають дискусії щодо відкриття ринку землі, які супроводжуються певними меседжами побоювання щодо «розбазарювання» головного національного багатства. Чи зацікавлені фермери у ситуації, яка склалася із постійним продовженням заборони на продаж?

Аграрне рейдерство.Чи ваш бізнес у зоні ризику?

karikatura agronews.jpg

Ведення власного бізнесу, як відомо, ризикована справа. А особливо тоді, коли сфера АПК стає більш привабливою, то ризики зростають багаторазово. Безліч слабких підприємств безжально зникають, але і компанії, які знайшли свою нішу на ринку, не можуть спокійно спочивати на лаврах.

"Почем нынче землица?": цена земли в различных регионах Украины

21b168ef7ce703857809a3f93fdd84364b520518.jpg

Информацию о стоимости агробизнеса в том или ином регионе мира мы часто можем видеть в международных информационных источниках. Например, в начале 2016 года компания из Саудовской Аравии успешно завершила сделку по покупке 724 га сельскохозяйственной земли в штате Калифорния, США, которую планируется использовать для выращивания сена. Цена сделки составила $31,8 млн, или $44 000 за 1 га земли.

Подобные новости нередки в международных СМИ, однако в Украине совсем иная ситуация. Такие данные почти недоступны. Информация о том, какова на сегодняшний день точная стоимость агрокомпаний в конкретном регионе Украины, известна лишь небольшому кругу лиц.

Как правило, пишет

Парламент принял закон запрещающий передачу госземель в аренду без аукционов

24_main.jpg

За законопроект №2279 «О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно проведения земельных торгов» во втором чтении и в целом проголосовали 228 народных депутатов. Об этом сообщил член Комитета ВР по вопросам аграрной политики и земельных отношений, нардеп Олег Кулинич.

«Я очень рад, что наконец удалось принять законопроект, за принятие которого нам пришлось бороться почти год. Сопротивление со стороны людей, которые покрывают земельные схемы и делают свои состояния на земельной коррупции, было просто сумасшедшим. Тем не менее, необходимость принятия этого законопроекта в обществе сейчас очень велика, поэтому дальше закрывать глаза на эту проблему парламент не мог», - цитирует Олега Кулинича пресс-служба нардепа.