мораторій | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    

    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

мораторій

Делікатне питання: чому не варто очікувати ухвалення земельної реформи до 2020 р

22-5791f255a11aa-kakaya_ona_ta_verhovnaya_rada.original.jpg

Більше 15 років Україна обговорює питання скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель і запровадження вільного ринку землі.

Ринок землі: відкривати чи зачекати

19.jpg

Земельна реформа в Україні розпочалася ще 1991 р. і триває досі. Її ключовим елементом була передача сільськогосподарських земель державної власності у колективну, а згодом — у приватну власність. Одне слово, відбувся процес розпаювання. Майже 27 млн га землі передано у приватну власність 7 млн громадян України, які мешкають переважно в сільській місцевості.

Дмитро Сімашко: «За кілька років помпезно відкриємо ринок деградованих неродючих земель і будемо намагатись її продати будь-кому»

AgroNews050806.jpg

В Україні вже понад 20 років тривають дискусії щодо відкриття ринку землі, які супроводжуються певними меседжами побоювання щодо «розбазарювання» головного національного багатства. Чи зацікавлені фермери у ситуації, яка склалася із постійним продовженням заборони на продаж?

Село виграє від якнайшвидшого зняття мораторію на купівлю-продаж сільгоспугідь

zemlya7.jpg

Держземагентство шукає ефективні шляхи якнайшвидшого зняття мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель. Земельний ресурс в Україні наразі залишається єдиним, який не введено в економічний обіг. Це свого часу допомогло запобігти обезземеленню селян, але сьогодні відсутність ринку землі є причиною проблем українського села.