НОВИНИ

Дефіцит вологи в озимих спостерігається майже в усіх країнах-виробниках зернових

03.11.2018 10:38
 • Тепла та суха погода, що встановилася в основних країнах-виробниках зернових, сприяє завершенню збирання пізніх зернових та олійних, проте стримує темпи сівби через дефіцит ґрунтової вологи, повідомляє graintrade.com.ua.

  В Україні в третій декаді жовтня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) на посівах озимини були в більшості недостатніми (11-20 мм) або незадовільними (1-10 мм). В окремих регіонах Херсонщини, Одещини, Миколаївщини та Донеччини орний шар був майже сухим. Проте в західних, північних та центральних областях кількість вологи в орному шарі була оптимальною (21-30 мм та більше).

  На європейській частині Росії, де вирощується більша частина озимої пшениці, суха погода сприяла завершенню збирання врожаю. Середньодобова температура на 3-7 градусів перевищувала норму, а опадів майже не було. В південних регіонах завершується сівба озимих культур, хоча дефіцит ґрунтової вологи не сприяє отриманню сходів. В окремих районах Ростовської області та Ставропольського краю посуха призвела до зрідженості посівів. На територіях, де на попередній декаді пройшли опади, запаси вологи достатні, а стан посівів переважно добрий й місцями задовільний.

  В США опади поповнюють запаси вологи, але затримують сівбу озимої пшениці, тому нею засіяно лише 78% площ проти 85% в середньому за 5 років. Сходи отримані на 63% площ, що на 4% поступається середньому 5-річному показнику. Майже 53% посівів знаходяться в доброму або відмінному стані, 33% — в задовільному, 14% — в слабкому.

  В Європі панує посушлива погода, й лише у Бельгії та північному заході Франції пройшли опади. Обіцяні на цьому тижні дощі відновлять запаси вологи та прискорять темпи сівби озимини. Потужні зливи в Італії викликали повені.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: