НОВИНИ

Британці викидають на смітник мільйони гарбузів

01.11.2018 11:15
 • Після святкування Хелловіну, 1 листопада жителі Великобританії викидають у сміття близько 8 млн гарбузів. Цього б вистачило, щоб спекти пироги і нагодувати всю країну, повідомляє agroday з посиланням на The Guardian.

  Згідно з дослідженнями, які проводять організатори флешмобу #PumpkinRescue (дослівно – врятуй гарбуз), 58% споживачів купують гарбузи виключно для інсталяцій. І тільки одна третина цих людей потім приготують з них їстівні страви.

  51% британців просто викидають гарбузи, не готуючи і не компостуючи їх, а поповнюючи купу продовольчих відходів, яка і так немала.

  Інша, благодійна організація Hubbub визначила, що більше половини британців (52%) порадіють рецептами, які допоможуть їм продукувати менше відходів.

  Зараз в сегменті роздрібної торгівлі Хелловін вважається другим святом після Різдва. До цього дня щороку Великобританія вирощує 10 млн гарбузів, з 95% яких вирізують традиційні страхітливі ліхтарики.

  Деякі гарбузи неїстівні і мають позначку “тільки для декоративного використання”. Але більшість все-таки можна вживати в їжу.

  До слова, проблема гарбузових відходів актуальна не тільки для Великобританії. Наприклад, жителі США після Хелловіну викидають на звалища понад півмільйона тонн гарбузів.

  Фермери говорять: прийшовши за гарбузом, люди купують емоції, а не їжу. Всі кращі гарбузи ніколи не потрапляють на стіл, вони залишаються тільки на фотографіях.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: