НОВИНИ

На Закарпатті фермер тримає стадо буйволів

01.11.2018 07:31
 • На Закарпатті, в селі Буштино фермер Владислав Сабадош тримає 11 буйволів та каже, що тварини не лише дають поживне молоко, а ще й допомагають берегти природу, пише «Агро-Центр».

  Займатися буйволами господар почав ще у 2010 році, тоді він придбав першу тварину. Родині набридло купувати молоко, тому купили корову, а за разом і буйволицю. Першу буйволицю фермер придбав у німецького еколога Мішеля Якобі, який відомий тим, що захищає популяції карпатських буйволів.

  «Буйволи – це не лише молоко, сметана, м’ясо і шкіра, це ще й екологія, – розповідає господар дорогою до пасовища. – Гляньте, яке поле: чистота і порядок, немає ні кущів, ні чагарників», — розповідає Владислав.

  Аби до буйволів не наближалися корови та інші гості, пасовище обладнане спеціальним парканом з дроту під напругою, який називають електропастухом. На пасовиську тварини не мають жодних обмежень. Доки погода дозволяє, весь час худоба проводить на свіжому повітрі. Негоду і морози перечікують у хліві.

  «Взагалі, буйволи і корови легше переносять від’ємну температуру, аніж спеку. До -10 градусів вони не відчувають температуру, якщо вони в сухому. Колись з товстелезної шкіри буйвола виготовляли мішки для солі, яку видобували на солотвинських солекопальнях. Насправді карпатські буйволи – це звичайні адаптовані індійські буйволи, які живуть у Карпатах тисячу років. У господарстві їх здавна використовували як тяглову силу, потужнішу за кінську. Зараз в Україні їх залишилося близько двохсот голів», — каже фермер.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: