НОВИНИ

Сезон експорту кавуна з України триває довше звичайного

31.10.2018 14:30
 • Українські кавуни незважаючи на те, що сезон завершився, фермери продають ягоди з холодильників, і ціни на них зростають, а при наявності експортних партій необхідної якості кавуни залишаються дуже конкурентними на ринку Польщі, пише east-fruit.

  Минулого тижня українські виробники продавали кавуни в середньому по 0,18 $/кг. Це на 17,6% дорожче, ніж тижнем раніше, але в 5 разів дешевше, ніж у Польщі. Там минулого тижня продавали по 0,8-1,00 $/кг.

  Аналітики відзначають, що в цьому році завдяки теплій осені експорт українських кавунів триватиме довше звичайного. Якщо в минулі роки останні відвантаження здійснювалися в першій половині жовтня, то в цьому році вони триватимуть до початку листопада. При цьому пріоритетним ринком збуту залишиться саме Польща.

  До слова, рекорд експорту кавунів Україна поставила в 2015 році. Тоді було продано на зовнішній ринок понад 29 тис. т. Потім два роки поспіль експорт знижувався. У 2018 р. він знову може вирости, проте в довгостроковій перспективі фермерам радять переглянути перелік вирощуваних сортів і гібридів.

  Зокрема, варто звернути увагу на безнасінні і невеликі за розміром кавуни, які люблять європейські споживачі

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: