НОВИНИ

Агрохолдинги не отримуватимуть компенсацію з державного бюджету за утилізацію відходів

29.10.2018 15:56
 • Великі агрохолдинги, які працюють в галузі тваринництва і птахівництва та мають в своєму складі власні утилізаційні цехи, не отримуватимуть часткову компенсацію з державного бюджету за утилізацію відходів. Про це повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів.

  У відповідь на інформацію, що з’явилася про намір Міністерства аграрної політики і продовольства ввести програму часткової компенсації витрат на утилізацію відходів птахівництва і тваринництва.

  “Агропромислові компанії, які виробляють харчові продукти тваринного походження (в тому числі великі агропромислові вертикально інтегровані компанії), які працюють в галузі тваринництва і птахівництва та мають в своєму складі власні утилізаційні цехи, не підпадатимуть під дію постанови і не будуть отримувати часткову компенсацію” , – йдеться в повідомленні.

  У прес-службі відомства зазначили, що проект постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації витрат, пов’язаних з утилізацією та видаленням побічних продуктів тваринного походження, не призначених для вживання людиною” був поданий 25 жовтня на розгляд урядового комітету.

  Згідно з проектом постанови, часткову компенсацію за цим напрямком зможуть отримувати виключно спеціалізовані підприємства по утилізації і знищення останків тварин, загиблих від найбільш небезпечних хвороб, зокрема, таких, які передаються людині – сибірської виразки, пріонних інфекцій, ящуру, сказу, правця і ботулізму, а також трупів тварин, які були виявлені в несанкціонованих похованнях або в місцях природокористування.

  У прес-службі додали, що основним завданням проекту є зменшення кількості небезпечних побічних продуктів тваринного походження, зокрема, несанкціонованих звалищ трупів, які призводять до погіршення епізоотичної, епідеміологічної та екологічної ситуації.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: