НОВИНИ

В Україні популяризуватимуть вирощування нуту

30.10.2018 07:57
 • Паралельно з вирощуванням традиційних пшениці та кукурудзи, вітчизняним аграріям радять звернути увагу на сегмент нішевих культур, таких як нут, пише pro-consulting.ua.

  Розроблена фахівцями українській Асоціації виробників і споживачів бобових програма передбачає популяризацію нуту в Україні та триразове збільшення його посівів до 2020 року. В результаті, повинні вирости не тільки експортні поставки, а й внутрішнє споживання цієї культури

  Наразі стримуючим фактором вирощування культури є незвично низька для українських аграріїв середньосвітова врожайність культури (менше 1 т/га). Тим часом коли інші види зернових і зернобобових значно обганяють нут за цим показником.

  Для прикладу середня врожайність в Україні квасолі становить 1,5 т/га, гороху — 3,13 т/га, пшениці — 4,21 т/га. Однак, на думку фахівців, відставання нуту по врожайності може бути скорочене в умовах південних регіонів нашої країни. Тут його можна збирати до 2,5-3 т/га, що в поєднанні з високою ринковою вартістю послужить джерелом підвищеної рентабельності підприємства.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: