НОВИНИ

Українські чорноземи втратили половину основного родючого компоненту

27.10.2018 12:15
 • Українським аграріям допоможуть зупинити деградацію українських ґрунтів. Саме на це спрямований проект Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), розповів спеціаліст FAO Олександр Журавель, пише agropolit.com.

  «За останні років 100 українські чорноземи втратили половину свого гумусу — основного родючого компоненту. Відповідно, втрачається природна родючість ґрунту. Процеси як деградації, так і ґрунтотворення дуже тривалі, на даний момент стоїть  завдання досягти рівня нульової деградації ґрунтів, зупинити цю деградацію», — сказав Журавель.

  «Деградація — це процес, а як визначити, що було і що стало, якими мають бути індикатори. І цю систему потрібно ще організувати. Одне із завдань проекту — допомога у формуванні екологічного моніторингу», — сказав експерт FAO.

  За інформацією FAO, площа деградованих або непродуктивних сільськогосподарських земель в Україні перевищує 6,5 млн гектарів, або понад 20% сільськогосподарських угідь. Через ерозію втрачається від 300 до 600 млн тонн ґрунту. Залежно від рівня деградації врожайність культур може зменшуватися на 50%, тож втрати виробництва оцінюються у понад 20 млн грн на рік.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: