НОВИНИ

У львівських річках  масово гинуть раки та риба

26.10.2018 16:45
 • У Городоцькому районі Львівської області, в річки Верещиці масово гине риба та раки. Жителі водойми буквально тікають з отруєної води, пише «Агро-Центр».

  Місцеві жителі ще минулого тижня помітили, що раки масово виходять з води та гинуть, але цього тижня масштаби стали ще більшими. А в самій річці на поверхні води плаває мертва риба.

  Першою біду помітила жителька села Поріччя – Мирослава Книш. Жінка живе неподалік водойми:

  «Швидше за все, раки вилазять на берег через забруднену агресивними нечистотами воду. Ми навіть не сподівалися, що стільки багато раків водиться у нашій річці. Свого часу, коли у Верещицю потрапив мазут із Черлян, вони вимерли. Незабаром річка відновила свої багатства. А тепер ось знову така біда… По Верещиці пливуть якісь клапті, на прибережних кущах залишився незрозумілий осад, якого раніше не було. Вода має різко неприємний запах. Син мій ходив по берегу — бачив багато мертвих раків. Здорового рака важко зловити. А я за якусь хвилину назбирала їх 14 штук. Маленькі рибки косяками прибиваються до берега, прагнучи вижити…»,  — розповіла Мирослава.

  Люди навіть самотужки намагалися рятувати раків. збирали їх у відра, відмивали у трьох водах, випускали у чистий ставок. Місцеві жителі припускають, що проблема виникла через забруднення річки відходами виробництва ТзОВ “Яблуневий дар”. Люди припускають, що отруїли воду миючи цистерни. Підприємство наразі ніяк не прокоментувало звинувачення в свою сторону.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: