НОВИНИ

Україна посіла перше місце в Європі за площею сільгоспземель

27.10.2018 09:19
 • Найбільш активно площі засівають кукурудзою. Мінський стартап OneSoil запустив інтерактивну карту сільськогосподарських полів. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

  Програма використовує ІІ-алгоритм для аналізу супутникових знімків, щоб детально визначити стан полів, тип вирощуваних культур, а також етап їх зростання. Також стартап дозволяє подивитися, як змінювалися поля за останні три роки: з 2016 по 2018-й.

  У список увійшли 42 європейські країни та США. Згідно з картою програми, Україна посідає друге місце за площею угідь після США: 35,9 млн гектарів при 2 млн ділянок.

  На третьому місці розташувалася Франція — 25,7 млн ​​гектарів, поділених на 7 млн ​​ділянок.

  За даними OneSoil, в Україні найбільш активно площі засівають кукурудзою (14,8 млн га), пшеницею (5,4 млн га) і травою (4 млн га). За сукупної площі полів лідирує Одеська область (2,4 млн га). Середня площа ділянки — 17,9 га, в той час як найбільше поле досягає 2000 га.

  Стартапери використовували дані Європейського космічного агентства, а також інструментарій від Mapbox, картографічної платформи з відкритим вихідним кодом. У базу занесені понад 60 млн угідь, система вміє розпізнавати близько 20 видів сільськогосподарських культур.

  До 2019 року на карту планують додати дані з Південної Америки та Австралії. До 2020 року в планах OneSoil — охопити весь світ.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: