НОВИНИ

Прибутки від вирощування стевії сягають $270 тис./га

26.10.2018 08:16
 • Вирощування стевії в Україні є перспективною нішею для фермерів, яка здатна принести прибуток до $270 тис./га, адже попит на цю культуру на світовому ринку зростає щорічно як таку, що асоціюється у споживача із здоровим способом життя. Про це повідомив кандидат сільськогосподарських наук Володимир Стефанюк, передає seeds.org.ua.

  Науковець зазначив, що стевія є природним цукрозамінником і є альтернативою солодкому продукту для людей, які хворіють на цукровий діабет.

  «В Україні щорічно вирощується близько 40 т цієї культури. Реальна ж потреба складає приблизно 200 т сухого листа стевії»,— розповів про перспективи зростання внутрішнього ринку Володимир Стефанюк.

  Наразі в Україні виробляється понад 200 продуктів зі стевії. За словами фахівця, собівартість посадки стевії становить 25 коп. за одну рослину.

  «На одному гектарі розміщується 80-100 тис. рослин. Вже за першій рік вирощування можна мати до 2 т сухого листа, вартість якого ще пару років потому дорівнювала $2,5 тис./т. Якщо не має змоги для тепличного вирощування, розсаду можна отримувати і в домашніх умовах, вирощуючи її з насіння. Але в цьому випадку посіви треба накривати плівкою, щоб насіння не пересихало», — повідомив науковець.

  Фахівець також підкреслив, що прибутки можна значно збільшити, якщо будувати бізнес на вирощуванні кореня культури.

  «В цьому випадку можна отримувати по $270 тис./га прибутку. Проте механізм вирощування потребує додаткових зусиль, адже в умовах українського клімату потрібно викопувати корені на зиму, адже вони бояться морозів», — пояснив Володимир Стефанюк.

  Фахівець також розповів, що як культура стевія відкрилася для європейського ринку порівняно нещодавно — лише 5 років потому.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: