НОВИНИ

Це катастрофа: стали відомі справжні об’єми молока, яке виробляється в Україні

25.10.2018 18:01
 • Данні Державної служби статистики України щодо об’ємів виробництва молока в Україні суттєво завищені, через викривлення інформації щодо об’ємів виробництва молока домогосподарствами. Про це повідомив готова ради директорів Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський у четверг під час експертоної дискусії про проблеми виробництва молока в Україні, яку організувавала Українська аграрна конференція.

  Чагаровський повідомив, що прийшов до такого висновку на основі аналізу статистичної інформації щодо виробництва молока на початку незалежності України і даних за 2017 рік.

  «1991 рік був найбільш успішний рік для молочної галузі України за темпами виробництва молока. Було вироблено 24 млн тон молока. Статистика говорить, що в 2017 році виробили 10,2 млн тон молока. Але реальна картина зовсім інша», – повідомив він.

  Експерт повідомив, що згідно статистики з 10,2 млн тон молока, вироблених в 2017 році 7,5 млн тонн – вироблено у домогосподарствах при поголів’ї у населення 1,4 млн корів. В той же час згідно статистики у 1991 році населення виробило 5,5 млн тонн молока при поголів’ї 2,5 млн корів.

  «Питання до Міністерства аграрної політики, фахівців, які працюють в аграрній галузі: що відбулось, які якісні зміни відбулись у населення в господарствах, що вони почали давати більше молока у порівнянні з тим, що було в Радянському Союзі? Кормова база у нас не покращилась, селекційна робота для підвищення продуктивності корів не проводилась, умови утримання тварин не покращились. Якщо реально подивитись на те, що я сказав, можна зробити висновок, що цифри, які дає наша Державна служба статистики – вони є оманливими. Реально цього молока нема», – вважає Чагаровський.

  За його словами, в Україні сьогодні ціна молока на полицях магазинів однакові з цінами в Європі через дефіцит молочної сировини.

  Чагаровський додав що, керівництво держави має мати політичну волю, щоб змінити ситуацію зі статистикою щодо молока, оскільки на цих неточних даних будуються програми державної підтримки, що потім впливає наїх ефективність.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: