НОВИНИ

Експорт кондитерської продукції до Центральної Азії може скоротитися 

26.10.2018 07:26
 • Зростання тарифів на оренду вагонів «Укрзалізниці» в листопаді на 50,4% — до 1,23 тис. грн на добу може скоротити експорт кондитерської продукції в країни Центральної Азії, які є традиційним ринком збуту для продовольчих виробників. Про це повідомила асоціація «Укркондпром».

  За даними асоціації, підвищення тарифів «Укрзалізниці» вже призвело до зростання логістичних витрат і 5% подорожчання кондитерської продукції, що експортується в країни Центральної Азії. Крім того, заборона транзиту по території Росії призвела до падіння експорту кондитерської продукції в країни ЦА на 43%.

  За інформацією «Укркондпрома», асортимент кондитерської продукції, що експортується в країни ЦА, скоротився на 10%. За прогнозами асоціації, при подальшому зростанні тарифів асортимент експорту продовжить скорочуватися. Крім того, підвищення цін змусить виробників кондитерських виробів відмовлятися від залізничних перевезень.

  «Послуги з перевезення кондитерських виробів залізницею в 2017 році скоротилася на 18%. Розцінки на вагони «Укрзалізниці» вже досягли межі, коли їх використання при експорті багатьох видів продукції балансує на межі рентабельності, тому експортери змушені будуть поступово відмовлятися від використання залізничних перевезень», — вважають в асоціації.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: