НОВИНИ

Головні проблеми, які виникають при експорті ягід

25.10.2018 15:39
 • Головними проблемами з міжнародними поставками свіжої ягоди є нестача потужностей з охолодження, післяврожайної обробки та логістики. Про це заявили президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна, передає прес-служба Представництва Європейського Союзу в Україні.

  «Головними нашими проблемами з міжнародними поставками свіжоїягоди є нестача потужностей з охолодження, післяурожайної обробки та логістики, без яких експорт даної продукції на далекі відстані майже неможливий. Для замороженої ж ягоди проблемою є те, що далеко не всі підприємства мають достатній рівень харчової безпеки. Навіть ті, хто має сертифікат, далеко не завжди відповідають нормам НАССР», — каже президент асоціації.

  Та додала, що на європейському ринку свіжих ягід є суттєвий попит на лохину, але масовими все ж залишаються полуниця та малина.

  «Їх ми здебільшого експортуємо в замороженому вигляді для подальшої переробки. Хоча попит на свіжу малину в ЄС зростає. Окремим стрімко зростаючим сегментом є органічні ягоди», — каже Ірина Кухтіна

  А ось основною перевагою українських ягід на ринку ЄС, за словами президента асоціації, є ціна.

  «Ми маємо порівняно низьку собівартість виробництва у валютному еквіваленті. Тому якісна продукція за трішки нижчою ціною — наша головна конкурентна перевага сьогодні», — наголосила експерт.

  На думку голови Асоціації «Ягідництво України», крім знань про тренди ринку та споживчі переваги європейського покупця вітчизняному експортеру потрібно звертати увагу на:

  контроль виробничих процесів від сировини до готового продукту;

  налаштованість на довготривалі відносини та постійне покращення якості;

  дотримання бізнес етики та виконання контрактних умов не залежно від короткострокової ринкової ситуації;

  постійне покращення маркетингових, керівних та технологічних знань і навичок свого персоналу;

  готовність до дуже жорсткої конкуренції.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: