НОВИНИ

У порту Одещини  два тижні стоїть фура с сотнями вже майже мертвих овець

25.10.2018 13:29
 • Фура з 300 вівцями стоїть майже два тижні у морському торговельному порту «Чорноморськ» Одеської області, не пропущена в Україну. Вівці романівської породи, з яких більш як половина загинули від голоду і отруєння трупною отрутою. Про це повідомляє Аgro-yug.

  Зазаначається, що розголосу ситуація зі скотовозом, який прибув з Туреччини 12 жовтня, дістала тільки сьогодні. Зокрема, 24 жовтня до деяких ЗМІ надійшла інформація від співробітників порту, які повідомили, що на 5-му причалі порту стоїть фура, яка «застрягла через бюрократичну тяганину». Живий вантаж належить підприємству «Украніксар» (Дніпропетровська область), що спеціалізується на розведенні овець і кіз.

  «Через якісь формальності овець в Україну не пустили. Тварини гниють живцем, навколо — сморід, мухи, черв’яки… У будь-який момент може бути епідемія», — повідомили співробітники порту.

  Як повідомила директор «Украніксар» Олена Севинч, до Туреччини фуру було відправлено поромом 6 жовтня, але одержувач за вантажем не з’явився. Тому, без проходження митного контролю, фуру з вівцями було відправлено назад в Україну, і в порт «Чорноморськ» вона прибула 12 жовтня.

  «Тут ветеринари заборонили в’їзд в Україну, заявивши, що вівці можуть бути потенційно небезпечними. Сказали, мовляв, тільки на утилізацію, проте навіть для цього жодних документів не надають», — розповіла директор підприємства, наголосивши, що через цю заборону не може повернути овець на свою ферму.

  За її словами, вона зверталася в різні відомства, в тому числі в Держспоживслужбу в Києві, де їй спочатку заявили, щоб вона повернула овець до Туреччини або «утилізувала здорових тварин».

  На цей час директор просить дозволу на утилізацію, але в зазначеній службі їй відповіли, що запит буде розглянутий в порядку черги. Як стверджує Севинч, у Держспоживслужбу її не пропустили через прохідну, аргументуючи тим, що керівництво зайняте і відвідувачам слід завчасно записуватися на прийом.

  Всі 300 овець — молоді особини, багато з них при відправленні до Туреччини були вагітні, але зараз у порту вони «втратили плоди».

  Директор також наголосила, що живе в кабіні скотовоза, бо їй ніде більше перебувати. Крім того, як стверджує керівник, керівництво «Чорноморська» проблему ігнорує. Їй відмовляють у виписці перепустки, через що жінка не залишає територію порту, бо назад не зможе повернутися.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: