НОВИНИ

Українські яблука гниють у садах, а супермаркети імпортні сорти продають за 80 грн/кг

25.10.2018 10:53
 • Ціни на якісне десертні яблука досягли дуже низьких цін і продовжують знижатися. Фермери відмовляються збирати врожай, яблука гниють в українських садах. Але супермаркети продають  імпортні яблука майже по 80 грн/кг. Про це повідомили аналітики Еast-fruit.

  Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) оцінюють надлишок тільки десертного яблука на українському ринку в 160-200 тис. тонн. Надлишок же яблука для промислової переробки навіть важко оцінити, особливо якщо врахувати, що світовий ринок яблучного концентрату знаходиться в кризі.

  «На цьому тлі абсолютно несподівано виглядає велика кількість імпортного яблука на полицях українських мереж супермаркетів. Перевірити це можна, не виходячи з дому, – досить зайти на сторінку онлайн замовлень супермаркетів», – відмітили аналітики.

  Так, наприклад, за їх словами, «в крупній мережі супермаркетів Novus пропонується «яблуко червоне Польща 75+» за ціною 16,99 грн / кг, «яблуко Ред Чіф, імпорт, 85+» по 19,99 грн / кг і інше яблуко, де не вказано походження, не дешевше 10,99 грн / кг, хоча є і такі позиції як «яблуко Джонапрінц 70+» по 28,99 грн / кг і «яблуко Айдаред 70+» за тією ж ціною і обидві позиції невідомої країни походження. З огляду на високий рівень ціни, це точно має бути імпортне яблуко, так як важко собі уявити націнку більше 200% за українське яблуко в умовах надлишку пропозицій дешевої продукції повсюдно, включаючи вуличну торгівлю і ринки».

  «Однак лідером по «незвичайності ціноутворення» є мережа супермаркетів MetroCash & Carry, яка пропонує імпортне яблуко «Гренні Сміт» по 79,9 грн / кг ($ 2,83 за кг)! І це в той час, коли українські яблука цього ж сорту продаються оптом по 6 грн / кг ($ 0,21 за кг), згідно з даними моніторингу оптових цін EastFruit. Причому за такою ціною можна купити вже відсортовану якісну продукцію», – додали експерти.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: