НОВИНИ

Медуз можна використовувати в якості добрива при вирощуванні с/г культур

25.10.2018 07:52
 • Ще в 70-80 роках минулого століття Азовським інститутом рибного господарства було доведено ефективність використання медуз в якості органічної поживи для ґрунту, пише agro-yug.com.ua.

  Дані досліджень свідчать: у процесі перекачування насосом на транспортне судно, медузи розбивалися на дрібні шматочки, які потім подавалися в трюм транспортного судна. Після транспортування подрібнена маса закачувалася в звичайні поливні машини і вносилась на поля перед сівбою.

  «Медуза вносилася на ріллю поверхнево. Через три доби після внесення рідкої маси, проводили посів озимої пшениці. Щоб ґрунт не розмазувався при посіві та закладенні насіння, зверху наносили шар стиглого (не грудкуватого) ґрунту товщиною не більше 10-15 мм», — свідчать дані досліджень.

  У результаті було з’ясовано, що до складу рідкої маси з медузи входять цінні органічні і біологічно активні речовини (17 найважливіших амінокислот, білки, азот, фосфор тощо), які є основними елементами біогенного живлення рослин, значно стимулюють їх розвиток і, в кінцевому підсумку, зростання врожайності культур, зокрема пшениці.

  «Основним лімітуючим фактором для півдня України є волога, а добрива з медуз не тільки допомагають затримати вологу у ґрунті, але й контролювати кількість бур’янів та збагачувати ґрунт азотом. Тому розробка технології створення добрив з медуз може стати хорошим стартапом для молодих науковців, а впровадження добрив з медуз стане в нагоді аграріям півдня України», — говорять фахівці.

  Окрім цього, знесолені та висушені залишки медуз також слугують цінним органічним добривом, яке підвищує вміст поживних речовин у ґрунті, при цьому пригнічуючи ріст бур’янів. Такий висновок зробили японські вчені, коли почали використовувати добриво з медуз на рисових полях. Таке добриво відіграє важливу роль в поліпшенні фізичної структури ґрунту. Це призводить до збільшення вологості та вмісту поживних речовин.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: