НОВИНИ

Україна припинила експорт азотних добрив

23.10.2018 07:52
 • України не експортує азотні добрива вже два місяці, Білорусь і Узбекистан обігнали Росію по відвантаженнях азотних в Україні, а NPK-добрив ввезено на суму понад півмільярда, повідомляє Інфоіндустрія.

  Обсяги експорту аміаку з України в січні-вересні 2018 року склали 40,1 тис. тонн на суму 9,5 млн дол. США, а імпорту 294,9 тис. тонн на суму 88,3 млн дол. США. Таким чином, за даними Інфоіндустрія, експорт з минулого місяця практично не змінився, а імпорт зріс майже на 40 тис. тонн. Туреччина залишається основним покупцем.

  У цю країну було відправлено майже 48% від усього обсягу. У сегменті імпорту мало що змінилося. Практично весь товар був ввезений з Росії, але в постачальниках з’явилася Білорусь, частка якої в поставках аміаку в Україні становить 2,6%.

  Азотних добрив експортовано на суму 62,6 млн дол. США в кількості 326,4 тис. тонн. Такі ж показники були зафіксовані при експорті азотних добрив в січні-липні поточного року. Тобто експорту азотних добрив в серпні-вересні з України не було. Імпортовано товарів цієї групи на суму 207 млн ​​дол. США в кількості 998,3 тис. тонн.

  Якщо ситуація з покупцями залишається незмінною – Туреччина багато років є провідним покупцем українських азотних добрив, – то в ситуації з постачальниками 2018 рік став революційним.

  Основним постачальником була Росія, причому з відривом, то в серпні цього року їм стала Білорусь і поки що продовжує залишатися лідером з часткою 19,87%. Також агентство прогнозувало те, що Узбекистан обжене Росію, що і сталося за підсумками дев’яти місяців поточного року.

  Частка середньоазіатської країни в поставках азотних добрив в Україні склала 17,81%. Фосфорних добрив ввезено 114,5 тис. тонн на суму 28 млн дол. США. Лідером поставок залишається Польща. Також в списках постачальників Туніс і Туреччина. Усього 1365 тонн калійних добрив на суму 337 ​​тис. дол. США було експортовано з України. Імпорт склав 102,2 тис. тонн на суму 26,4 млн дол. США. Основний покупець – Литва, яка закупила товарів на 243 тис. дол. США, продавець – Білорусь, яка поставила майже 82% від усього обсягу.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: