ГОЛОВНЕ

Аграрії Донбасу назвали основну причину їх «головного болю»

22.10.2018 13:48
 • Аграрії Донецької та Луганської областей, поля яких прилеглі до зони АТО, скаржаться на байдужість влади до вирішення проблем, через які працювати в і без того вкрай складних умовах стає практично неможливо. Про це повідомила прес-служба Всеукраїнської аграрної влади.

  Зокрема, в останні кілька місяців перед сільгоспвиробниками особливо гостро постало питання щодо неможливості відвантаження продукції з елеваторів через відсутність рухомого складу і локомотивів.

  «Земельні масиви, які ми обробляємо, межують безпосередньо із зоною проведення бойових дій. Працювати там не тільки важко, але й небезпечно для життя. Але крім ворогів зовнішніх, заважають працювати й вороги внутрішні. Так, в останні кілька місяців «Укрзалізниця» фактично блокує подачу вагонів-зерновозів на станції “Очеретино” і “Фенольна”, де розташовані наші елеватори. Це призвело до того, що вантажити або продавати врожай стає практично неможливо», — скаржиться генеральний директор ТОВ «Бета-Агро-Інвест» (Донецька область) Віталій Гненний.

  За словами аграрія, ряд операторів ринку вже відмовились співпрацювати з підприємством на даних станціях та відвантажувати зерно з елеваторів. Тому господарство не має змоги поставити продукцію покупцю. При цьому, за словами Гненного, звернення до керівництва «Укрзалізниці» не приносять бажаного результату — чиновники ігнорують проблеми сільгоспвиробників.

  «Виходить, що зерно у нас на елеваторі не купують, самостійно ми теж не можемо його постачати. Виростили хліб, а він нікому не потрібен. Звертатися до чиновників “Укрзалізниці” — марно, нам натякають бути тихішими, аби не було ще гірше. А ще гірше — це як? Наша робота блокується! А ми сіємо, вносимо добрива, платимо нашим пайовикам, сплачуємо податки», — додав Гненний.

  Не краща ситуація склалась на автомобільних шляхах, стверджує керівник СФГ «Мирослава» (Луганська область) Ігор Литвин.

  «На дорогах повний колапс, ніхто не проводив ремонтних робіт вже більше чотирьох років. У Сватівському районі дороги вже взагалі немає як такої. Ми 22 км можемо їхати півтори години», — зазначив аграрій.

  За його словами, через відсутність транспортних розв’язок, господарство постійно відчуває проблеми з постачанням палива. «Його або зовсім не привозять, або по дуже завищеній ціні», — сказав Литвин.

  До того ж, сільгоспвиробники додають, що їм постійно доводиться стикатись зі складнощами, пов’язаними зі своїм небезпечним сусідством. Нерідким є явище, коли на полях аграрії знаходять снаряди, техніка вибухає на мінах. А тому аграрії закликають владу допомогти їм у цих складних умовах та хоча б не перешкоджати їх діяльності.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: