НОВИНИ

В Україні відбувся перший електронний земельний аукціон

19.10.2018 17:20
 • До продажу були запропоновані права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 210 га у Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях.

  Торги відбулися по дев’яти лотах. У середньому стартовий розмір річної орендної плати по виставлених на електронні торги земельних ділянках становив 8,3% від нормативної грошової оцінки (НГО) землі. Кількість учасників варіювалася від двох до шести.

  За результатами аукціону було досягнуто середньої річної орендної плати у розмірі 34,3%, що більше ніж учетверо вище за стартову.

  Найдорожче під час торгів продано права оренди на земельну ділянку на території Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 13 га: стартова ціна зросла до 70,73% від НГО – до 157,79 тис. грн.

  Найбільше під час торгів зріс розмір річної плати за користування земельною ділянкою на території Василівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області площею 18,26 га – до 101,32% від НГО (122,17 тис.  грн). Також щодо цього лота було зафіксовано найбільшу кількість зроблених у ході аукціону кроків – 2333.

  За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, пілотний проект дозволяє коригувати систему, відпрацювати всі технічні нюанси та повноцінно підготуватись до її імплементації  по всій країні.

  «Однак навіть ці стартові аукціони  вже справляють позитивний фінансовий ефект на добробут місцевих громад, оскільки встановлені на електронних торгах ставки були по більшості лотів значно вищі, ніж на офлайн- аналогах», – додав він.  

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: