НОВИНИ

Головні новини за тиждень: дотації без правок, тарифи УЗ і загроза сільгоспекспорту

19.10.2018 16:31
 • Головна інтрига полягала у тому, чи буде документ проголосований у першпочатковому варіанті, запропонованому урядом, чи аграрним асоціаціям все ж таки вдасться протягнути зміни, без яких, за словами авторів поправок, держпідтримка аграріїв у наступному році знову буде малоефективною.

  Урешті решт парламент підтримав урядовий варіант законопроекту, відхиливши майже всі правки аграріїв, що викликало хвилю незадоволення серед профільних асоціацій.

  Ще однією важливою темою цього тижня була дискусія, яка розгорнулась між урядом та учасниками аграрного ринку щодо підвищення «Укрзалізницею» цін на зерноперевезення на 50%, рішення про яке, було прийнято ще минулого тижня.

  Заступник голови парламентського комітету Олександр Бакуменко під час погоджувальної ради підняв питання недопустимості такого різкого підвищення розцінок на перевезення в сезон збору врожаю. Пізніше прем’єр Володимир Гройсман пообіцяв вирішити це питання.

  Розголосу набув і спільний виступ власників найбільших морських терміналів України, які на спільній прес-конференції звернулись до генерального прокурора і до президента України з проханням втрутитись в ситуацію і припинити свавілля правоохоронців та митників, які ніби то чинять тиск на представників морського бізнесу. У іншому випадку гравці ринку заявили про ризик припинення експорту аграрної продукції.

  Не обійшлося на цьому тижні, на жаль, і без чергових гучних скандалів щодо рейдерьского захоплення агропідприємств. Найгучнішою новиною стали події довкола агропідприємства «Сварог» на Хмельниччині. На початку тижня з заявою про припинення поліцією спроби рейдерського захоплення підприємства виступив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Однак, згодом, колишній власник підприємства виступив з заявою про те, що причиною протистояння став звичайних корпоративний конфлікт.

  Більш детально про ці та інші події читайте у недільному дайджесті Agronews.

  1) Рада при голосуванні за бюджет 2019 р проігнорувала правки щодо держпідтримки аграріїв

  2) Парламент має намір скоротити об’єм дотацій на придбання техніки аграріями

  3) Гройсман доручив розібратися з новими тарифами на вантажні вагони

  4) Тиск правоохоронців на портові термінали загрожує зривом експорту сільгосппродукції

  5) Рейдерського захоплення агрофірми «Сварог» на Хмельниччині не було – екс-директор

  6) ЄС судитиметься з Україною за заборону експорту лісу

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: