Рада при голосуванні за бюджет 2019 р скоротила об’єм дотацій на техніку

19.10.2018 14:28
 • Голосування за держбюджет в першому читанні відбулося у четвер. Розгляд документу в другому читанні має завершитися до 20 листопада, а в третьому читанні і в цілому до 1 грудня.

  «Було прийнято дві правки – збільшено суму, яка направляється на покриття ставок за кредитами. Раніше ця сума була дуже маленька, і ми всі рекомендували її підняти. Тепер вона складе близько 800 млн гривень.

  Зазначимо, що в першопочатковому варіанті законопроекту уряд пропонував збільшити суму дотацій на покриття ставок за кредитами у 2019 році до 127 млн гривень проти 66 млн гривень, передбачених на цей напрямок програмою 2018 року.

  Мірошніченко повідомив, що друга правка стосується скорочення суми, яка буде виділена у 2019 році на відшкодування вартості техніки. «У нас в законі записано, що 20% від дотацій на АПК направляється на підтримку машинобудування (шляхом компенсації аграріям частини вартості придбаної техніки вітчизняного виробництва – ред.). А зараз змінили її з 20 на 10%, бо ця сума не використовується. На 2017 рік на цю програму було закладено близько 1 млрд гривень (на 2019 рік Кабмін закладав на цю програму 1,38 млрд гривен – ред.), а зараз буде менше», – повідомив депутат.

  Він пояснив, що прийнятий документ ще не є остаточною версією, так як додаткові правки до нього можуть бути внесені під час розгляду в наступних читаннях.

  Раніше Кабінет міністрів України затвердив проект державного бюджету на 2019 рік, який передбачає загальний об’єм державної підтримки аграрного сектору на рівні 6,9 млрд. гривень. Документ для вступу в силу має бути затверджений Верховною радою України та підписаний президентом.

  Нагадаємо, у Раді відмовились покращувати програму держпідтримки аграріїв на 2019 рік.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: