ІНФОГРАФІКА

ТОП-6 порад, як правильно підготувати малину до зими

17.10.2018 13:48
 • Що необхідно зробити, щоб в майбутньому сезоні малина порадувала хорошими і соковитими ягодами?

  Після збору врожаю малини необхідно видалити відплодоношені стебла. При видаленні стебел не залишайте пеньків, в яких зимують шкідники. Вирізка дворічних стебел створює умови для кращого освітлення і успішного розвитку та підготовки молодих пагонів малини до зими. Крім того, слід видалити старі, поламані, пошкоджені шкідниками і хворобами молоді пагони. Необхідно залишити тільки сильні, добре розвинені і здорові пагони.

  Після вирізки старих стебел залишені пагони слід обприскати проти хвороб і шкідників, провести розпушування ґрунту в рядах і міжряддях, а потім полити їх.

  Оскільки за літо малина витратила величезну кількість поживних речовин, виснажила грунт, то малинник слід підгодувати. Для цього вносять під рослини гній з розрахунку 5 відер на 1 кв.м. Мінеральні добрива також слід вносити восени: приблизно 250 г комплексного добрива на 1 кв.м посадок.

  Перед настанням морозів стебла малини слід пригнути таким чином, щоб взимку вони повністю опинилися під снігом. Слід зазначити, що висота снігового покриву в середині зими зазвичай не перевищує 50 см, а в підсніжному шарі температура повітря дуже низька. Тому не до кінця пригнута малина знаходиться в найнебезпечніших умовах.

  Перед пригинанням стебел до землі з них слід видалити все листя. Для того щоб видалити листя з малини, слід надягти рукавицю, нещільно затиснути, провести рукою знизу вгору. Зривати листя малини не можна, оскільки нирки на пагонах ростуть знизу вгору, їх легко надломити чи відламати зовсім. Однак якщо листя залишити, то вони будуть гальмувати зростання бруньок. Листя, які залишилися на пагонах, необхідно акуратно обрізати секатором або ножицями.

  За малиною взимку також потрібно стежити: важливо зробити так, щоб кущі були укриті снігом. Якщо зима малосніжна, то його треба підсипати. Якщо з’являється крижана кірка, то її треба проколювати для доступу повітря до рослин. Ранньою весною малинники необхідно звільнити від снігу і розв’язати кущі. Перш ніж піднімати їх на вгору, необхідно видалити загиблі пагони.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: