Вінниччина – лідер рейтингу доступності бізнесу

13.10.2018 15:15
 • Про це свідчать результати  рейтингу Regional Doing Business. 2018, складеного Офісом ефективного регулювання BRDO та Спілкою українських підприємців за методологією Світового банку. Рейтинг презентували у Києві 11 жовтня.

  У регіонах  експерти опитали до двох тисяч підприємців. Вимірювалися саме ті компоненти, які залежать від місцевої влади і можуть вплинути на бізнес-клімат у регіоні. Це створення підприємства, оформлення земельної ділянки , одержання дозволів на будівництво, приєднання до електромереж, сплата місцевих податків тощо.

  Максимальний бал, який могли отримати регіони – 600, однак навіть регіони-лідери набрали лише трохи більше 300 балів.  Цей рейтинг складається в Україні вже  вдруге. “За рік місцева влада сконцентрувалася на місцевих податках. Там найбільший прогрес за рік”, – констатує виконавчий директор Спілки українських підприємців Катерина Глазкова.

  Цьогоріч до рейтингу додали новий компонент – оцінку електронних сервісів. Тут експерти вказали на три сценарії розвитку, які можна спостерігати в регіонах: послуги через інтернет для підприємців просто не надаються, що є найтиповішим підходом для багатьох регіонів, зокрема для таких великих міст як Одеса чи Харків; скористатися загальнодержавною системою електронних послуг – зокрема Дніпро і Хмельницький долучились до iGov; створення власних електронних сервісів – цим шляхом пішли Львів, Вінниця, Київ.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: