Зріс попит на українські кавуни | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    

    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Зріс попит на українські кавуни

kavun.jpg

Експорт українських кавунів вперше за останні три сезони показав позитивну динаміку. За даними Держстату, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів, що на 4% більше, ніж за весь минулий сезон.

Однак це не остаточні висновки - за даними порталу «Інфо-Шувар», експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний результат поточного сезону буде ще кращим по відношенню до останніх років.

«В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією» , тобто, небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт.

Слід також відмітити, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна. Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», - розповіла Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Найнижчі ціни на кавун цього сезону спостерігалися в першій половині липня, тоді виробники Півдня пропонували кавун по 1.2-1.8 грн/кг (0,04-0,06 EUR/кг) а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг (0,09-0,1 EUR/кг). В серпні ціни на український кавун вже були вдвічі вищими.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.