Зріс попит на українські кавуни

12.10.2018 16:50
 • Однак це не остаточні висновки – за даними порталу «Інфо-Шувар», експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний результат поточного сезону буде ще кращим по відношенню до останніх років.

  «В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією» , тобто, небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт.

  Слід також відмітити, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна. Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», – розповіла Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

  Найнижчі ціни на кавун цього сезону спостерігалися в першій половині липня, тоді виробники Півдня пропонували кавун по 1.2-1.8 грн/кг (0,04-0,06 EUR/кг) а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг (0,09-0,1 EUR/кг). В серпні ціни на український кавун вже були вдвічі вищими.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: