Європейські компанії-гіганти незаконно скуповують український ліс

12.10.2018 12:10
  • «Ми знали, звісно, що проблема корупції серйозна. Що нас справді вразило, так це розмір європейських компаній, які були частиною цієї торгівлі», – розповів Сем Лоусон – директор британської неурядової організації Earthsight, яка вивчає проблеми незаконної вирубки лісів у всьому світі.

    Дослідження Earthsight свідчать: на першому місці серед імпортерів української деревини із сумнівним походженням перебуває компанія Egger – другий у світі за обсягами виробник дерев’яних панелей, та її два найближчі конкуренти — Kronospan і Swiss-Krono, а ще польська целюлозна фабрика, що входить до найбільшої в світі паперової корпорації International Paper. Крім того – дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується неподалік кордону з Україною.

    Всі ці компанії були помічені Лоусоном і його колегами у закупках пиломатеріалів з України. Назвав він і ще дві: чеську корпорацію Mondi, яка виготовляє паперову упаковку, та виробника віскозного волокна компанію Lenzing. За інформацією Earthsight, вони купують офіційно заборонений до вивозу за межі України ліс-кругляк.

    Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
    Поширити: