Україні ще 10 років буде не вистачати морських зернових терміналів

11.10.2018 10:58
 • «Україна ще навіть наполовину не використала потенціал з вирощування зернових. У нас вирощуються в середньому 4 т пшениці і трохи більше 5 т кукурудзи з гектара. При тому, що в США середня врожайність кукурудзи 11 т, а у Франції середня врожайність пшениці – 8 т з гектара. І у нас є всі передумови вирощувати не менше, ніж ці країни. Таким чином, можна сказати, що на тих же площах ми можемо вирощувати в два рази більше », – сказав експерт.

  На думку Горбачова, вирощуючи в два рази більше, в Україні знову зрозуміють, що не вистачає терміналів.

  «Тому, думаю, в найближчі 10 років буде тривати будівництво терміналів, і це буде як і раніше вигідним бізнесом», – уточнив він.

  За словами Горбачова, більш перспективними є термінали, які компанії-зернотрейдери будують для власних потреб, при цьому самостійно займаються залученням вантажопотоку.

  «Власний термінал можна розглядати не тільки як спосіб заробляння грошей, але і як спосіб управління якістю – як самого товару, так і якістю сервісу, який ти надаєш. Коли приходить судно, яке ти вантажиш не по 5 тис. Т на добу, а 40 тис. Т – відповідно, у тебе буде і фрахт дешевше », – додав він.

  Горбачов зазначив, що за вартістю перевалки Україна як і раніше знаходиться вище, ніж в Європі. У Європі вартість перевалки складає € 6 за т, у нас на сьогоднішній день – $ 9-11.

  «Я думаю, що закінчиться це так само, як і у всіх країнах, де зернові термінали в 99% випадків належать трейдерам. Тому що маржа заробітку там дуже невелика. Ти повинен керувати вантажопотоком, повинен залучати величезні кошти, щоб забезпечити цей вантажопотік. І для компанії (займається тільки перевалкою), яка побудувала термінал, вклала в нього $ 100-200 млн, тепер потрібно залучити ще $ 300-400 млн для забезпечення вантажопотоку – це практично нереально », – пояснив Горбачов.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: