На посушливі землі Херсонщини пустили «велику воду» | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    

    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

На посушливі землі Херсонщини пустили «велику воду»

43392888_286804712154014_522928370120392704_n-860x645.jpg

Сірогозьку балку вперше за останні 19 років почали заповнювати водою з Дніпра. Про це повідомив начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко.

За радянських часів Сірогозька балка була джерелом зрошення понад 7 тис. гектарів землі, в тому числі 1,5 тис. гектарів – на державних зрошувальних системах, 2,4 тис. Гектарів малого зрошення і більше 3 тис. гектарів зрошуваних земель-«супутників».

Після поділу землі великих господарств на паї, через списання зрошуваних земель, а також зносу і розукомплектації зрошувальних мереж, це зрошення там не функціонує. Також впродовж останнього десятиліття через низьку кількість опадів і невелике технічне скидання води з каналу P-3-1 Сірогозька балка обміліла. На невеликій частині балки вода залишилась, а на більшості території русла вона відсутня.

У 2018 році було розпочато роботи по відродженню Сірогозької балки. Технікою було розчищене русло балки, і в неї вперше за останні 10 років подали дніпровську воду – загалом 6 – 6,5 млн кубометрів.

«Сьогодні насправді знаковий день для жителів Нижньосірогозьського району: саме зараз розпочалось заповнення водою балки Великі Сірогози!.. Надходження води в балку не тільки поліпшить екологічний стан, а й покращить умови життя жителів прилеглих населених пунктів», – прокоментував подію Ігор Андрієнко у Facebook.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.