Заводи вироблятимуть лляну олію замість соняшникової

10.10.2018 15:32
 • «До кінця року обсяги виробництва соняшникової олії можуть досягти 7,7 млн т. І більше 90% продукту буде експортуватися, як і в попередні сезони», — спрогнозував генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

  Зараз українська олійножирова галузь стоїть перед непростим вибором: або пригальмувати свої потужності і скоротити обсяги виробництва, або поступово перемикатися на інші види олійних культур — диверсифікувати бізнес.

  Альтернативний варіант: продовжувати знижувати закупівельну ціну на насіння, і нарощувати експорт олії за заниженими цінами — не вважається перспективним. Оскільки наші аграрії все активніше налагоджують експорт насіння соняшнику західним переробникам і ось-ось махнуть рукою на вітчизняні заводи. Одночасно рослинники будуть скорочувати посіви під соняшник.

  «Якщо падіння цін на соняшникову олію продовжиться, то в 2019 році можна очікувати зниження посівних площ під соняшником і розширення під іншими олійними культурами», — сказала заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева.

  Вона вважає, що найбільш перспективним в Україні має стати вирощування льону, та виробництво з нього лляної олії. Чиновник зазначила серйозне зростання інтересу до даної культурі: за її даними за 2013-2017 роках український експорт насіння льону виріс в 5,2 рази (до 56,8 тис. тонн), а льняної олії в 3,5 рази (до 9,9 тис. тонн). При цьому експерти відзначають зростаючий попит на цей продукт: тільки потреби Євросоюзу оцінюються в 650 тис. тонн, не кажучи вже про інші регіони. Завдяки цьому рентабельність олійного льону, за словами Трофимцевой, коливається від 43% до 95%, залежно від застосовуваних технологій і врожайності.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: