На Волині садівник у теплицях вирощує більше півсотні сортів винограду

10.10.2018 07:00
 • Наразі в обробітку Сергія Забавки перебуває близько 12 га землі, 50 соток з яких відведено під виноград: частина — у теплицях, частина — в полі, «Маючи кілька паїв, ми з дружиною вирішили зайнятися городництвом і почали вирощувати томати, посадили також і декілька сортів винограду. Згодом зайнялися виноградарством уже всерйоз. Поступово назбирали матеріал, сконструювали теплиці і висадили саджанці рідкісних і сучасних гібридних столових сортів, яких наразі досить багато на українському ринку. Вони більш урожайні, смачніші, витриваліші, стійкі до хвороб, оси їх не їдять, у них також менше шкідників», — ділиться садівник.

  В «колекції» Сергія Забавки налічується 57 переважно гібридних сортів винограду (понад 800 кущів). Ще 15-20 сортів — у перспективі.

  «Що стосується сортів, які дають урожай, то це: Чарлі, Кишмиш Велес, Бажена, Забава, Преображение, ультра-ранні — Рондо і Ландиш, Вальок, великоягідний Фавор, Краса Балок, Ромбік, американський Юпітер,  дуже солодка Лідія та інші. Перші грона цього року ми зрізали вже 13 липня», — розповідає Сергій Забавка.

  У планах волинського садівника з наступного року укладати молоду лозу в шпалери. Крім винограду тут займаються вирощуванням томатів, капусти, салату, кропу та інших овочевих культур.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: