Гриби врятуватують бджіл від вимирання

08.10.2018 12:32
 • Бджоли по всьому світу переживають не найкращі часи. Чисельність цих ключових запилювачів скорочується з багатьох причин, від надмірного використання інсектицидів до поширення хвороб. Одна з головних загроз – крихітні кліщі Varroa, які паразитують на бджолах і переносять небезпечні для них віруси.

  Гірша з хвороб, які розповсюджуються кліщами, отримала назву вірусу деформації крила. Як випливає з назви, недуга призводить до всихання бджолиних крил, а також підриває їхню імунну систему і скорочує тривалість життя. Інфіковані бджоли гірше справляються з запиленням, до того ж відвідані ними квіти самі стають джерелом вірусу.

  Сьогодні у бджолярів немає коштів боротьби з цією хворобою. Однак нове дослідження, про яке розповідає Wired, дає надію на перемогу над вірусом. Його автори виявили ліки в несподіваному джерелі – грибах.

  Вчені досліджували гриби-трутовики з родів Fomes і Ganoderma, які користуються популярністю в азіатській кухні і у прихильників нетрадиційної медицини. Офіційна наука також підтверджує, що екстракти цих грибів володіють противірусними властивостями і здатні пригнічувати розвиток свинячого грипу, віспи і навіть ВІЛ.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: