Урожай винограду збільшився на 10%

08.10.2018 11:20
 • Відзначається, що у вересні на півдні України спостерігалася нестійка і дощова погода. У перших числах місяця максимальна температура повітря досягала 32-35 ºС.

  А вже з 5 вересня розпочалися рясні зливові дощі і температура повітря знизилася на декілька градусів.

  Так, найнижча температура повітря, яка спостерігалася у кінці місяця, становила всього 3-4 ºС. У середньому за вересень цей показник склав 17-18 ºС. Сума активних температур повітря на кінець вересня склала 3551 ºС, що на 325 ºС вище за норму. Кількість опадів за вересень склала:  у Запоріжжі–  45 мм, у Херсоні – 44 мм, у Миколаєві – 78 мм, в Одесі – 60 мм, в Ужгороді – 22 мм.

  Підвищений температурний режим впродовж всієї вегетації прискорив достигання врожаю ягід в середньому на 10-12 діб та суттєво змістив строки збирання винограду. На сьогодні продовжується масовий збір врожаю технічних, а також столових сортів винограду пізнього терміну достигання. В цілому врожай винограду технічних сортів пізнього терміну достигання у зонах виноградарства України більший за минулорічний приблизно на 10%.

  Але необхідно відмітити, що через значне перевищення норми опадів у вересні після спекотного періоду спостерігається погіршення якості врожаю винограду (повільне накопичення цукру в ягодах, розтріскування ягід і як результат ––повсюдний розвиток гнилі).

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: