В українських експортерів цукру з’являться конкуренти

08.10.2018 09:30
 • За попередніми даними, які поступають з господарств бурякосійних регіонів, у 2018/2019 маркетинговому році (на ринку цукру він триває з вересня по серпень) Україна буде мати рекордний валовий збір цукрових буряків.

  Попри пізню сівбу та посушливу весну їх врожайність цього року в середньому становить 467 ц/га проти торішніх 433 ц/га. Це дає підстави прогнозувати, що виробництво цукру у 2018/2019 МР перевищить 2 млн т. Цей рівень виробництва з незначними коливаннями зберігається протягом останніх років. Наприклад, у 2017/2018 МР Україна виробила 2,14 млн т солодкого продукту, у 2016/2017 МР — близько 2 млн т.

  За останнє десятиріччя обсяги цукроваріння впали на 0,6–1 млн т, але, як свідчать дані НАЦУ «Укрцукор», внутрішній ринок перебуває у стані хронічного профіциту продукту — на фоні зниження виробництва падає і споживання цукру в Україні. Тому на порядку денному власників цукрових заводів і трейдерів стоїть питання, наскільки успішним у новому маркетинговому році буде експорт.

  Та світова кон’юнктура поки складається не на користь українських експортерів. Середнє значення індексу цін на цукор FAO у серпні становило 157,3 п., що на 8,9 п. (на 5,4%) нижче липневого показника, притому що у липні цукровий індекс FAO вже був знижений на 6% у порівнянні з червневим. Як зазначають у організації, це найнижчий показник за останнє десятиріччя, що відображає поступове зниження споживання цукру на світовому ринку.

  Крім того, послаблення національних валют двох провідних постачальників тростинного сирцю — Бразилії та Індії — приведе, скоріш за все, до росту пропозиції тростинної сировини з їх боку. Внаслідок цього відбудуться дві події. По-перше, ціни на кристалічний цукор в черговий раз знизяться. Вже зараз на Нью-Йоркській площадці сирець торгується на рівні десятирічних мінімумів $225–237/т. По-друге, посилиться тиск пропозиції дешевого сирцю на азіатському, африканському та європейському ринках й український продукт стане неконкурентним. Таким чином, найбільш вірогідними напрямками експорту для вітчизняних трейдерів залишаються Середня Азія (Узбекистан) і країни Кавказького регіону — Грузія та Азербайджан.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: