Фермерка повернула родючість ґрунту завдяки біогумусу

05.10.2018 07:30
 • Жінка разом із чоловіком вирощує томати та огірки у закритому ґрунті. Кілька років поспіль урожай досягав 10 т огірків за перший оборот. Проте, у 2017 р. ситуація кардинально змінилася. У 2017 р. урожайність впала до 5 т.

  Однією з основних причин цієї ситуації є накопичення мінеральних солей у ґрунті, які потрапляють туди разом з поливною водою. Оскільки у багатьох виробників теплиці залишаються накритими протягом осінньо-зимового періоду, ґрунт не отримує атмосферної вологи у вигляді опадів та снігу, відтак карбонатні мінерали не змиваються. Це порушує склад ґрунту — коріння рослин не може нормально розвиватися через недостатню аерованість.

  За її словами, біогумус безпечніший за гній, оскільки у ньому мінімальна кількість хвороб чи насіння бур’янів, його потрібно менше і працює він ефективніше.

  «Для прикладу, у теплицю площею 9 соток потрібно в середньому до 600 л. біогумусу (оскільки він має консистенцію ґрунтосуміші, вага залежить від вологості та величини копролітів і складає на цей об’єм в середньому 250-300 кг), в той час як гною потрібно кілька тонн», — ідеться в повідомленні.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: