На українських АЗС впаде ціна на газ та дизильне пальне

02.10.2018 15:50
 • «У другій половині вересня на тлі новин про те, що «Лукойл» і «Газпром газенергомережа» отримали дозволи ФСТЕК (Федеральна служба з технічного і експортного контролю РФ – ред.) на поставку скрапленого газу та дизельного палива в Україну, український ринок пального помітно пожвавився. Ця ситуація позитивно відіб’ється на вартості автомобільного пального в Україні і суттєво вдарить по монополії, що склалася», – написав Мельничук у Facebook у вівторок.

  Він відзначив, що обмеження ФСТЕК на продаж російського скрапленого газу в Україну були запроваджені ще в травні 2017 року, монополія на поставку цього пального в Україну виявилася у іншої російської нафтогазової компанії – «Роснафти». Таким чином півтора роки потому ця російська компанія отримала конкурентів.

  За словами Мальничука, в жовтні імпортер скрапленого газу компанія «Укренерджі» імпортує 5 тисяч тон газу «Лукойлу» з подальшим збільшенням поставок до 10 тисяч тон. Паралельно, компанія отримала дозвіл на поставку ресурсу компанії «Газпром-Газенергомережі» з вибіркою до 10 тисяч тон на місяць. Однак продукція з цього напрямку ще не відвантажувалась.

  Мельничук повідомив, що «вересневе «зелене світло» від ФСТЕК кардинально вплине на зовнішні індикативи, за якими працює імпортозалежний український ринок». За його словами, більшість опитаних учасників ринку сходяться на думці, що у наступному році «українське котирування просяде і стане більш прозорим та, можливо, прогнозованим».

  Він додав, що крім ринку скрапленого газу, зміни очікуються і на ринку дизельного пального України. За словами експерта, «Укренерджі» має намір крім лукойлівського пропан-бутану імпортувати щомісяця 10 тисяч тон дизельного пального.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: