Українські фермери продають картоплю майже в три рази дешевше, ніж у грузинські

02.10.2018 08:55
 • Українську картоплю високої якості можна купити за $0,12/кг, а, наприклад, у Грузії, аграрії реалізують овоч в середньому за $0,30-0,34/кг, що втричі дорожче, ніж у нас. Водночас в Україні ціни знижуються, а в Грузії зростають.

  За рік вартість картоплі на вітчизняному ринку майже не змінилися. Стабільно низька ціна, що спостерігається за останні роки, змушує багатьох виробників відмовлятися від виробництва продукції і шукати більш прибуткові ніші.

  У Молдові картопля вартує $0,18/кг, що відповідає рівню оптових відпускних цін на території Європейської частини Росії. Нині там триває прибирання урожаю й продукт дорожчає. У Польщі теж виросла вартість – $0,15/кг. Овоч уже коштує на 63% дорожче, ніж минулого року.

  У Таджикистані бульба традиційно вартує більше, ніж в Європі – близько $0,22/кг. Вища ціна характерна для країн Центральної Азії, адже тут існують великі проблеми з насінням та інфраструктурою для зберігання, враховуючи жаркий клімат і раннє дозрівання.

  Українська плодоовочева асоціація прогнозує, що експорт картоплі з України в новому сезоні може різко знизитися. Тим часом експерти зазначають, що у світі переважна більшість продукції експортується у переробленому вигляді: чіпси, заморожена картопля фрі, картопляне борошно, крохмаль і багато іншого. На це варто звернути увагу і вітчизняним картоплярам.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: